Rezervasyon
PİLOTLARIMIZ
Royal Balon yolcularına krallara layık, emniyetli ve unutulmaz bir uçuş sağlamak için çok tecrübeli ve tanınmış pilotları bünyesinde bulundurmaktadır. Royal Balon pilotları toplamda 15,000 saat uçuş tecrübesine sahip olup 200,000'den fazla yolcu ile uçmuşlardır.

Abdullah Koyuer

Royal Balloon şef pilotu Abdullah (nam-ı diğer Apo), 2000 saatten fazla uçuşu ile bölgenin en deneyimli pilotlarından biridir. Uçmayı yaşam tarzı olarak gören ve severek yaptığı sayısız uçuşun yanında; Ultramagic ve Lindstrand Balloons bakım sertifikaları bulunan ve Microlight lisansı ile tam bir havacılık tutkunudur.

Dağcılık ile de ilgilenen doğa sporları aşığı pilotumuz aynı zamanda da motorkros ile Kapadokya’nın engebeli arazilerinde gezmeyi ve arazide mangal keyfi yapması ile tanınır. Abdullah’ın bir diğer harika özelliği de hayvan sever olarak hem kedisi hem de köpeğinin olmasıdır. Abdullah evli ve iki kız babasıdır.

Tolga Eke

On beş yıldan fazla turizm tecrübesi ile balon pilotluğu yanında tur rehberliği ve otelcilik de yapan pilotumuz; Dinler Group bünyesinden yetişmiş, 10 yıldan fazla Dinler Group bünyesinde çalışmış bir turizm profesyonelidir.

Üniversite eğitimini Bankacılık Bölümü ardından, İşletme Bölümünü ve sonra Turist Rehberliği Bölümlerinden mezun Tolga, üç üniversite bitirmiş öğrenmeye aç birdir ve şimdilerde Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi’nde İktisat Yüksek Lisansı yapmaktadır.

Royal Balloon Uçuş İşletme Müdürü olan pilotumuz, kokartlı profesyonel turist rehberliği yapmaktadır. Kendisinden Kapadokya’nın bilinmeyen hikâyelerini, peri masallarını dinleyebilirsiniz.

İnternet teknolojileri, sosyal medya gibi birçok teknolojik konuya da derinden hâkim olan Tolga’yı bulamayacağınız sosyal ağ yok gibidir ve hatta kendi adına bir blogu bile vardır. 

İngilizce bilen Tolga, şimdilerde İspanyolca ve Çinceye merak salmıştır.

Tuğrul Güçlü

1986 Nevşehir doğumlu pilotumuz, öğrenimini bu ilde tamamladıktan sonra, bölgenin yükselen değeri balonculukla tanışmıştır. Yer ekipliğinden, bakım müdürlüğüne kadar uzanan bu yolculukta sıkı bir kariyere sahip olan Tuğrul, Royal Balloon'un Bakım Müdürlüğünü başarılı bir şekilde icra etmektedir.


Spor meraklısı olmasının yanında çok iyi aşçılığı ile de tanınan Tuğrul aynı zamanda bir hayvan çiftliğinin de sahibidir. 10'a yakın köpeği ile tam bir hayvanseverdir. Bölgede uçuş gerçekleştiren tüm balon tiplerinin bakım yetki sertifikalarına sahip olan pilotumuz, İngilizce bilmektedir. Kapadokya'da uçmak ne kadar heyecan verici ise Tuğrul ile uçmak da o kadar eğlencelidir.

Ahmet Başyiğit

Genç pilotlarımızdan Ahmet, turizmin merkezinde dünyaya gelmiş ve çeşitli kademlerinde çalışmış olması yanında, profesyonel olarak 6 sene futbol oynamıştır. Turizm Rehberliği Bölümünü tamamlamak İçin üniversiteye devam etmektedir ve Bilgisayar dâhisi olan pilotumuz aynı zamanda web tasarım hobisi ile teknoloji aşığıdır. Şu ana kadar toplamda 500 saat uçuş tecrübesine sahip bünyemizin en genç pilotlarındandır. 

Kaan Demircan

Deneyimli pilot’larımızdan olan Kaan 2010 yılından beri Kapadokya bölgesinde pilotluk yapmaktadır.1.000 saatin üzerinde ucuş tecrübesi bulunmaktadır.

Üniversite makine bölümü mezunu olan Kaan çalışma hayatına bankacılık sektöründe başlamış ve sonrasında kendisini daha heyecanlı ve daha keyifli mavi gökyüzünde bulmuştur.

Göreme’de yaşayan Kaan bölgemize gelen misafirlere en güzel ve heyecanlı uçuş deneyimi yaşatmaktadır. Yaklaşık yirmi senedir turizm sektöründedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. En büyük hobisi dağ bisikleti sürmektir. Eger günün herhangi bir saatinde eşsiz, muhteşem Kapadokya vadilerinde yürüyüş yapıyorsanız her an bisikletiyle karşınıza çıkabilir.

Ümit Ertosun

Nevsehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm ve Seyahat işletmeciliği öğrencilerinden olan Ümit; acil durumlar, meteoroloji, ISO Kalite eğitimleri gibi sertifikaları yanında Balon Bakım konusunda yetkilendirilmiş pilotlarımızdandır. Lindstrand Balloons ve Ultramagic Balloons tarafından bakım yetki belgelerine sahiptir. 9 yıldan fazla süredir balon pilotluğu yapan Ümit, birçok bölgede farklı balon tipleri ile uçmuştur. 

Serkan Kalenderoğlu

Erzincan doğumlu pilotumuz Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümü mezunu olduktan sonra 2003 yılından beri turizm sektöründe çalışmaktadır.

Yaklaşık 2000 saat ticari balon uçuşuna sahip pilotumuz 2008 yılından beri balon pilotluğu yapmakta olan deyimli ve işini seven bir pilottur.
Seyahat etmeyi, doğada vakit geçirmeyi seven Serkan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kemal Kaya

Anadolu Üniversitesi işletme ve Nevşehir Üniversitesi turizm ve seyahat acenteciliği mezunu olan pilotumuz çift üniversite mezunudur ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde İktisat Yüksek Lisan yapmaktadır. Lindstrand Balloons tarafından sertifikalandırılmış balon bakım lisansına sahiptir ve 1000 saat balon uçuşu vardır ve her gün artmaktadır.

Kemal, yönetici olarak çalıştığı mağara otelindeki ofis penceresinden balonları gördüğünden beri uçmak için derin bir tutku taşımaktadır. Mükemmel iletişim becerileri ve detaylara gösterdiği özen onu Kapadokya'nın en iyi pilotlarından biri yapıyor.

Burak Has

Genç ve yetenekli pilotumuz lise eğitimini Konya’da tamamladıktan sonra dil eğitimi için ABD’ye gitmiş ve burada bir süre bulunmuştur. Kapadokya Üniversitesi’nde Sivil Hava ve Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde halen öğrenimine devam eden Burak, aynı zamanda Türkiye derecesi bulunan Okçuluk başta olmak üzere birçok spor dalı ile ilgilenen bir sporcudur.